Facebook
Krótka historia foki pospolitej o imieniu Heluś :)
26.10.2016 15:24
Facebook
Bałtyk po stronie litewskiej prezentuje się wyjątkowo pięknie… Mało tego, znajdują się tam wydmy większe niż w Słowińskim Parku Narodowym! Ba, są największe w całej Europie. :) Wysokie nawet na 53 metry, leżące na Mierzei Kurońskiej, mają niepowtarzalny urok. Wiele z nich opada bezpośrednio nad wodę, tworząc naprawdę wyjątkowy krajobraz. Mamy tam tak blisko, a tak niewielu Polaków decyduje się odwiedzić to miejsce… Czy ktoś z Was tam był? Jeśli nie, koniecznie zaplanujcie wycieczkę! :)
26.10.2016 13:52
Facebook
Lubicie obserwować morskie fale? :) Bałtyk, uważany za morze burzliwe, jest idealny do obserwacji. Bałtyckie fale są krótkie i strome, a ich średnia wysokość wynosi 5 metrów. Jednak w czasie sztormu nie ma żartów! Fale stają się gwałtowne, nieuporządkowane, nadbiegają z różnych kierunków i mogą wówczas osiągać nawet 10 metrów wysokości! Rekordową pojedynczą falę zaobserwowano 23 grudnia 2004 roku na północy Bałtyku - miała aż 14 metrów!
25.10.2016 12:40
Facebook
Ulwa sałatowa to gatunek glonu o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Japończycy zajadają się nią jako dodatkiem do baraniny, a salony kosmetyczne – ze względu na wysoką zawartość białka aosainy i prowitaminy A – oferują rozmaite zabiegi odmładzające z jej wykorzystaniem. W Bałtyku ulwa sałatowa występuje między innymi w jego południowo-zachodniej części. Korzystaliście kiedyś z jej dobrodziejstwa? ☺
24.10.2016 16:42
Facebook
Ten człowiek na statku odpowiada w sumie za wszystko! Od złego humoru załogi zaczynając, na jej bezpieczeństwie kończąc. :) Mowa oczywiście o kapitanie, którego obowiązkiem jest dowodzenie statkiem. Status kapitana to prestiż, ale także wielka odpowiedzialność. W razie niebezpieczeństwa to on jako ostatni opuszcza pokład. Kto z was zna jakiegoś kapitana? ☺
23.10.2016 18:11
Facebook
Play
Pamiętacie delfina butlonosego, który we wrześniu pływał wśród ludzi w Zatoce Kilońskiej? Wszystko wskazuje na to, że dobrze czuje się w Bałtyku i nigdzie się nie wybiera - został spotkany kolejny raz, tym razem w Zatoce Eckernforde. Jest bardzo towarzyski, co widać na poniższym filmiku. Co za wyjątkowe spotkanie! :)
22.10.2016 19:38
Facebook
Czy wiecie, że na Wyspie Sobieszewskiej powstało niedawno jedyne w Polsce laboratorium wydmowe na świeżym powietrzu? W Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w Górkach Wschodnich usypano z 4 tysięcy ton piasku sztuczne wydmy.

Stworzono najbardziej zbliżone do naturalnych warunki m.in. dla cennych gatunków roślin. Biolodzy będą kontrolować rozwój roślin, co pomoże je chronić w naturalnych warunkach. Miejsce, oprócz celów badawczych, ma także walory edukacyjne. Można będzie tam przyjrzeć się nie tylko roślinności rosnącej na nadmorskim piasku, ale także procesom związanym z brzegiem morskim.
21.10.2016 18:42
Facebook
Często sztorm kojarzony jest z niebezpieczeństwem, zniszczeniami, silnym, porywistym wiatrem…Są też jednak jego pozytywne aspekty - szczególnie dla mieszkańców morskich głębin. ;)

Mieszanie wody przez wielkie fale i pękające pęcherzyki powietrza powoduje, że woda jest znacznie bardziej natleniona. Następnie, podczas późnojesiennych i zimowych chłodów, natleniona woda z powierzchni opada na dno, co służy rybom oraz wszystkim organizmom żyjącym w głębinach.

Można powiedzieć, że sztormy ratują Bałtyk przed „uduszeniem się”, bowiem morskie organizmy potrzebują tlenu, tak samo jak my, a ze względu na stale rosnącą średnią temperaturę wody w Bałtyku, tlen rozpuszcza się w niej gorzej… Dlatego następnym razem, kiedy będzie zbliżał się sztorm, niech was nie zrazi niepogoda. Cieszmy się, że natura pomaga naszym bałtyckim przyjaciołom! ☺
19.10.2016 13:53
Facebook
Przed wami dwóch rosłych mężczyzn z helskiego stadka – Bubas i Fok. Ostatnio, mimo nie najlepszej pogody, wylegiwali się wspólnie, odpoczywając na obrzeżach basenu. ☺ Potraficie rozróżnić, który to Bubas, a który Fok? :D
18.10.2016 11:15
Facebook
Czy wiecie, kto cieszy się najbardziej z wietrznej, wręcz sztormowej pogody nad Bałtykiem? Oczywiście bursztyniarze! Silny wiatr sprzyja przemieszczaniu się bursztynowych bryłek, wydostawaniu się spod glonów i zalegającego na dnie drewna, a następnie wyrzuca je na brzeg - ku uciesze spacerowiczów!

Poszukiwania bursztynu wymagają dużej cierpliwości i spostrzegawczości, a emocje im towarzyszące są porównywalne do gorączki złota. Kto z was znalazł kiedyś taki skarb? :)
18.10.2016 09:35
Facebook
Kochani, FOKAstyczna wiadomość!

Wszystkie ręce na pokład! Od dzisiaj, do 13 listopada możecie pomóc nam wyróżnić się spośród innych projektów z listy, oddając na nas swój głos. Projekt Kierunek Bałtyk został wybrany spośród 270 zgłoszonych edukacyjnych inicjatyw przez firmy i fundacje do pierwszego w Polsce zestawienia „Edukacyjne działania biznesu. Lista najbardziej znaczących inicjatyw”.

Nic nie nadaje nam wiatru w żagle tak, jak wasze uznanie! Jeśli lubicie, to co robimy, dajcie nam znać! :) Dziękujemy!
17.10.2016 15:48
Facebook
Czy wiecie, ze w Polsce znajduje się największy kamienny falochron w Europie, który wychodzi aż półtora kilometra w morze? ;) Kto wie, w jakim mieście?
16.10.2016 21:00
Facebook
Nadmorskie tereny Półwyspu Helskiego to nie tylko plaża i słone morze, ale także bogate, leśne tereny, które zamieszkuje bardzo zróżnicowana fauna. W sosnowych zagajnikach kryją się dziki, lisy, tchórze i kuny, a także daniele. Ciekawostką jest, że daniel to gatunek introdukowany do Polski w XIII wieku. Pierwsze daniele przyjechały z obszarów śródziemnomorskich, takich jak południowa Europa i Azja Mniejsza. Dzisiaj ten gatunek, choć nadal nieliczny, jest częścią także nadmorskich lasów. Spotkać daniela w helskich lasach nietrudno, gdyż jest znacznie mniej płochliwy od swoich krewniaków: saren, czy jeleni. Może udało Wam się go zaobserwować podczas tegorocznych wakacji nad Bałtykiem?
15.10.2016 17:55
Facebook
Kluczowym elementem każdego rejsu jest załoga! :) Poznajcie zatem Oficera Wachtowego – to stanowisko w dziale pokładowym na statku handlowym, niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi. Odpowiada za aktualizację map czy stan techniczny przyrządów nawigacyjnych.

Oficer odpowiedzialny jest przed kapitanem za opiekę nad statkiem, załogą i ładunkiem. W morzu podstawowymi obowiązkami oficera są: nawigowanie statkiem, bezpieczne omijanie niebezpieczeństw i odpowiedź na wszelkie nieprzewidziane sytuacje jakie mogą zaistnieć. To jedno z najbardziej istotnych stanowisk podczas morskich podróży. Macie w swoich rodzinach marynarzy? :)
14.10.2016 17:06
Twitter
И чудесный день #Gdańsk #Poland #baltyk
14.10.2016 15:35
Facebook
Jedną z atrakcji nad Morzem Bałtyckim są przejażdżki konne brzegiem morza, które oferują szkoły jazdy konnej znajdujące się w nadmorskich kurortach. Podziwiane z siodła malownicze tereny, piękne widoki, szum fal, kontakt z naturą. Brzmi nieźle, prawda?
Kto z was miał okazję przeżyć to na własnej skórze?
13.10.2016 15:41
Facebook
Do tajemniczych miejsc Zatoki Puckiej należą torpedownie. Najbardziej charakterystyczną jest ta w Babich Dołach. Czym jest torpedownia? Była to hala montażowa torped z okresu II wojny światowej wraz z urządzeniami do próbnych strzelań. Torpedownia w Babich Dołach to część wielkiego poligonu torpedowego, jaki Niemcy zaplanowali na obszarze Zatoki Gdańskiej. Poligon składał się z pięciu budowli. Miejsce ciekawe, tajemnicze i na pewno warte zobaczenia z i sfotografowania z plaży w Babich Dołach. ☺
12.10.2016 12:55
Facebook
Niemal każdego roku, podczas jesiennych sztormów, morze odkrywa przed nami jakąś tajemnicę… Tym razem Bałtyk ukazał nam 27-metrowy wrak sprzed kilkuset lat na plaży w Międzywodziu. Obiekt wzbudził duże zainteresowanie spacerowiczów, którzy jego fragmenty znajdowali na długości około 150 metrów wzdłuż brzegu.

Wrak łodzi, wykonanej prawdopodobnie z drewna dębowego, był już znany miejscowym. Wyłonił się 5 lat wcześniej, w odległości kilku metrów od brzegu, jednak wyciągnięcie go okazało się zbyt kosztowne. Teraz to morze wyrzuciło go na ląd, a sam statek wymaga natychmiastowego zabezpieczenia i wydobycia. Niecierpliwie czekamy na szczegółowe informacje o wraku! #KierunekBałtyk
11.10.2016 15:00
Facebook
Bardzo często plażując nad Bałtykiem, można zobaczyć unoszące się na niebie paralotnie. Taki widok zawsze zapiera dech w piersiach u obserwujących i powoduje rozmarzenie ☺ Może ktoś z was przeżył taką przygodę i miał szansę podziwiać nasze piękne morze unosząc się w powietrzu? :)
11.10.2016 11:34
Facebook
Tydzień się dopiero zaczął, a my już planujemy weekendowy wyjazd nad morze. Tylko nie możemy się zdecydować – Kołobrzeg czy Ustka? Pomóżcie! #KierunekBaltyk
10.10.2016 15:00
Facebook
Każdy z nas po wizycie nad Bałtykiem, pragnie zabrać choć część naszego pięknego morza ze sobą. Niestety, nie jest to takie łatwe. Zmaterializowanie wspomnień ułatwiają wszechobecne nadmorskie pamiątki. :) Jakie są wasze ulubione suweniry znad morza? Co zabraliście ze sobą w tym roku? :) Dajcie znać w komentarzach!
10.10.2016 11:32
Facebook
Któż nie chciałby posłuchać morskich opowieści, przedstawionych przez prawdziwych rybaków z wielkim doświadczeniem? Takie przeżycie jest możliwe, przy odrobinie szczęścia, na przykład w okolicach przystani rybackiej w Rewalu. Korzysta z niej kilkanaście kutrów należących do tutejszych rybaków. Można tam nie tylko posłuchać historii prosto z wód Bałtyku, ale także zakupić świeżo złowione ryby. Co więcej, łodzie ustawione na plaży to fantastyczne tło do pamiątkowych bałtyckich fotografii. Czy ktoś z was taką ma? :) Pokażcie nam swoje zdjęcia z Rewala w komentarzach! :)
09.10.2016 17:19
Facebook
Pasjonatom miejsc, w których okolicy aż czuć ducha historii, na pewno przypadnie do gustu zamek w Grabinach-Zameczku. To niewielka miejscowość na Żuławach Wiślanych, leżąca kilkanaście kilometrów od bałtyckiego wybrzeża. Nie wiadomo, kiedy tamtejszy zamek dokładnie został wzniesiony, natomiast podania mówią, że został zburzony w połowie XV wieku. W latach 1514-1518 odbudowano go, a następnie wielokrotnie przebudowywano. Imponujący obiekt, w czasach swej świetności, gościł wiele znamienitych osobowości, takich jak Stefan Batory czy Karol Gustaw (król szwedzki). Do dzisiaj zachowały się jedynie części dworu obronnego - zachodnie skrzydło, średniowieczne piwnice oraz izba czeladzka. Miejsce to, ze względu na wyjątkową atmosferę panującą w okolicy oraz przepiękny krajobraz, przez cały rok odwiedzane jest przez tych bardziej ciekawskich turystów. A wy? Też chcielibyście się tam wybrać? ☺
08.10.2016 21:41
Facebook
Z wód Zalewu Kamieńskiego, w północno-zachodniej Polsce, wystaje olbrzymi głaz narzutowy. Jego obwód wynosi około 20 metrów, a wysokość nad wodą 3,5 metra. Wyjątkowości dodaje mu wyjątkowa, szaro-różowa barwa, którą zawdzięcza granitowi, wchodzącemu w jego skład.

Mowa o Głazie Królewskim, o którym krąży wiele legend. Jedna z nich mówi, że pewnej nocy nad wodami Zalewu Kamieńskiego leciał czart, z zamiarem zrzucenia głazu na Kamień Pomorski. W świetle księżyca dostrzegł go pewien rybak z Buniewic, który szybko otworzył kurnik i wygonił koguta. Gdy wyrwany ze snu ptak zapiał, przerażony czart runął z głazem do wody. Ciężki głaz przygniótł go do dna, gdzie do dzisiaj tkwi, zamieniony w wielką, jadowitą żabę! Kto z was miał okazje zobaczyć to wyjątkowe miejsce?
07.10.2016 12:57
Facebook
Nasze samce mimo nie najlepszej pogody odpoczywają na cyplu. Czy potrafią Państwo odróżnić Bubasa od Foka?
07.10.2016 11:14
Facebook
Początek jesieni to moment, w którym krogulce, podobnie jak wiele innych ptaków lęgnących się na północy, pojawiają się licznie nad bałtyckim wybrzeżem. Migracje tych drapieżników najlepiej widać nad mierzejami: Helską, czy Wiślaną, gdzie w ciągu godziny nad nasza głową potrafi przelecieć nawet kilkadziesiąt osobników! Ale krogulce można obserwować można niemal wszędzie, trzeba być tylko uważnym, bo ptaki te pojawiają się na niebie dość niepostrzeżenie i szybko znikają. Nierzadko są w pogoni za „ptasią drobnicą” - również migrującą w tym samym kierunku. Warto być uważnym na spacerze po plaży! Dajcie koniecznie znać, jeśli spotkaliście już tego pięknego ptaka. :)
06.10.2016 10:50
Facebook
Na obszarze mokradeł Bielawskie Błota na Pobrzeżu Kaszubskim znajduje się rezerwat torfowiskowy. Jego głównym zadaniem jest ochrona powstałych w pobliżu Bałtyku cennych torfowisk, które stanowią bezpieczną ostoję dla wielu gatunków ptaków błotnych. To także przystanek na trasie przelotów żurawi w kierunku Skandynawii. To przepiękne miejsce o wyjątkowych walorach przyrodniczych, które warto uwzględnić na mapie nadbałtyckich podróży. :) Kto już był i potwierdzi? :)
05.10.2016 12:33
Facebook
Wczorajszym popołudniem wybraliśmy się na spacer wzdłuż plaż Wyspy Sobieszewskiej. Na swojej drodze spotkaliśmy dwa przyjazne ostrygojady, pogrążone w rozmowie...

To kolejna odsłona „Morskich Pogawędek”! Jak myślicie, o czym rozmawiają ci charakterystyczni plażowicze? Swoje propozycje przedstawcie w komentarzach, najciekawsze nagrodzimy morskimi gadżetami! :)
04.10.2016 10:41
Facebook
Ćśśś… Każdy ma takie chwile, kiedy chce uciec od szybkiego tempa wielkich miast, setek pytań i masy obowiązków!

Proponujemy schować się na wyspie ze zdjęcia, położonej na morzu Bałtyckim, w Finlandii. Poza dwoma uroczymi drewnianymi domkami, naturą i szumem fal, nie ma tu dosłownie nic! Kto chciałby spędzić tam choć jeden dzień?
03.10.2016 10:02
Facebook
Największa polska wyspa Wolin szczyci się również największymi klifami w Polsce. Wybrzeże klifowe ciągnie się tam aż przez 15 km! Najwyższy klif Gosań błyszczy 93 metry nad poziomem morza. Na tym klifie znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się piękny widok na wybrzeże, lasy i stalowy Bałtyk.

Klify na wyspie Wolin powstały przed tysiącami laty wskutek wędrówki lądolodów. Większość klifów charakteryzuje się piaszczysto żwirowym zboczem, które jest podatne na osypywanie się. Według wyliczeń, w wyniku abrazji, rokrocznie linia cofa się o 80 centymetrów.
02.10.2016 10:21
Twitter
Strefa przybrzeżna Bałtyku wreszcie chroniona przed trałowaniem! #Baltyk #ryby #rybołóstwo https://t.co/1b1h9vGepj
30.09.2016 17:57
Facebook
30.09.2016 w pobliżu Domu Morświna znaleziono Dowód Osobisty na nazwisko PAZGAN. Dokument do odbioru na dyżurce Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu, ul. Morska 2
30.09.2016 17:17
Facebook
Wszystkim życzymy FOKAstycznego weekendu! Najlepiej nad morzem :)
30.09.2016 17:00
Facebook
Pierwsze dni jesieni za nami... W świecie przyrody to ważny moment. Dla zwierząt to okres gromadzenia zapasów przed kolejną zimą lub przenoszenia się do cieplejszych stref klimatycznych. Zapasy substancji w korzeniach gromadzą również rośliny wieloletnie, które przed nadejściem zimy zdążą jeszcze rozproszyć ostatnie nasiona, a następnie, bez liści czekać na odrodzenie natury wiosną. Zauważyliście już pierwsze oznaki tegorocznej jesieni?
30.09.2016 10:42
Facebook
Play
Dzisiaj od rana tak wygląda focza łacha. Mimo, że jakość filmu nie jest wysoka to można stwierdzić, że jest na niej ponad 100 fok. Sezon się skończył i mogą one teraz spokojnie odpoczywać... w końcu! :)
30.09.2016 09:56
Facebook
Dzisiaj każdemu z nas należy się chwila relaksu z porządnym kubkiem gorącej kawy. Najlepiej wypić ją w pięknym otoczeniu i spokojnej atmosferze. Nie ma lepszego miejsca na dłuższą, relaksującą przerwę, niż bałtycka plaża. Szczególnie, że pogoda dzisiaj sprzyja. :) Nie zwlekajcie, tylko obierzcie #KierunekBałtyk, a po drodze zajedźcie np. na stację LOTOS, gdzie aromatyczny napój kupicie o 50% taniej, niż zwykle. I to się nazywa dobre popołudnie! :)
29.09.2016 17:09
Facebook
Rześkie wschody słońca nad spokojną taflą wody, rozgrzany słońcem piasek w południe, romantyczny zachód słońca na horyzoncie czy tajemnicza noc?

Zastanawia nas - o której porze dnia kochacie Bałtyk najbardziej? Dajcie nam znać w komentarzach!
28.09.2016 12:46
Facebook
Ostrosz drakon (Trachinus draco) to nieczęsty gość w wodach Bałtyku, jednak każda jego obserwacja, a także przypadkowy przyłów, np. w trakcie połowu okoni, wzbudza niemałą sensację.

Wszystko przez to, że jako jedna z najbardziej jadowitych ryb, żyjących w europejskich wodach, może być niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Bronią ostrosza jest jad, który zawierają gruczoły, usytuowane u nasady kolców pierwszej płetwy grzbietowej oraz kolców pokryw skrzelowych. W razie bliskiego spotkania z ostroszem warto wiedzieć, że jego jad jest termolabilny, czyli ulega unieszkodliwieniu w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza. Należy jednak pamiętać, żeby zranione miejsce zanurzyć w gorącej wodzie jak najszybciej, co pozwoli zminimalizować ból i ewentualne następstwa. #‎KierunekBaltyk‬
26.09.2016 21:35
Facebook
Wejście do tego portu osłonięte jest dwoma, ponad 400-metrowymi, imponującymi falochronami. Kto z Was w tym roku odwiedził Darłowo? :) #KierunekBałtyk
25.09.2016 11:00
Facebook
Piękne, słoneczne dni, jakimi obdarował nas wrzesień sprzyjały podziwianiu żerujących i odpoczywających podczas jesiennej wędrówki na plaży Mierzei Wiślanej ptaków siewkowych takich jak biegusy, szlamniki, czy brodźce.. Takie spotkanie to nic nadzwyczajnego – wystarczy być na plaży, zobaczcie sami! Kto skorzystał z okazji poznania tych uroczych bywalców naszego wybrzeża? :)
24.09.2016 11:00
Facebook
Play
Czy zastanawialiście się kiedyś… dlaczego kaczki, choć pływając, nie wykonują zbyt wielu ruchów, nie toną? Otóż ptaki, w tym właśnie bałtyckie kaczki, dzięki swoim piórom, potrafią nie tylko latać, ale także unosić się na powierzchni wody!

Pomaga w tym silnie rozwinięty gruczoł kuprowy, który, położony u nasady ogona, wydziela substancję, którą natłuszczane są pióra, dzięki czemu one nie przemakają. Tłusta wydzielina roznoszona jest za pomocą dzioba po całym ciele, tworząc nieprzepuszczalną dla wody warstwę. :)
23.09.2016 11:05
Facebook
W Morzu Bałtyckim występują przeróżne gatunki ryb morskich, kilka gatunków ryb słodkowodnych i dwuśrodowiskowych. Ile z nich potraficie wymienić, bez zaglądania do ściągi? ☺ Dajcie znać w komentarzach!
22.09.2016 11:06
Facebook
22.09.2016 10:52
Facebook
Kolejne doniesienie o Foce zaobserwowanej daleko od morza. Tym razem jedna z fok pospolitych wpłynęła do Odry!
22.09.2016 10:00
Facebook
Tak wyglądało miejsce, z którego ślemy wam dzisiaj pozdrowienia, dokładnie sto lat temu. Zapierające dech w piersiach widoki, piękne, drewniane molo i tłumy zakochanych w Bałtyku turystów… Po imponującej budowli, w której mieścił się hotel, pozostały dziś już tylko wspomnienia. Kto wie, gdzie jesteśmy?
21.09.2016 12:46
Facebook
Play
Fok - młodszy z naszych samców tak oto bawi się z kołem ratunkowym. Teraz gdy sezon powoli się kończy i odwiedzających fokarium jest coraz mniej zapraszamy na bardziej kameralne karmienia fok.
20.09.2016 13:13
Facebook
O tej porze roku urlop nad morzem to wyjątkowa przyjemność. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz zdecydował się odwiedzić jeden z nadmorskich kurortów jesienią. Oprócz pięknych plaż, w sąsiedztwie niemal każdej nadmorskiej miejscowości, znajduje się leśny pas usiany mnóstwem kapeluszy...

Grzybobranie to frajda dla każdego, niezależnie od wieku! Spacer po nadmorskich lasach to wyjątkowo zdrowa forma relaksu - świetnie poprawia krążenie i dotlenia organizm świeżym, żywicznym powietrzem. Kto z Was w tym roku wybrał się już na grzyby? ☺ #KierunekBałtyk
20.09.2016 11:23
Facebook
Złota jesień nad Bałtykiem już coraz bliżej… za chwilę lasy wybrzeża przybiorą odcienie rudości, a na plażach lekki, rześki wiatr będzie wieszczył nadchodzącą zimę. Wrzesień i październik nad morzem to koniec sezonu turystycznego, za to idealny moment na nadmorskie odwiedziny dla tych, których męczy upał i zgiełk szczytu urlopowego. Odważni, którzy zdecydują się na urlop nad Bałtykiem jesienią, zastaną tutaj puste plaże tylko dla siebie, słońce przebijające się przez czerwone liście i rześkie powietrze. Jesienią obierz #KierunekBałtyk!
19.09.2016 19:47
Twitter
Beautiful day at the sea:) #vacation #Baltyk #Gdańsk
18.09.2016 13:53
Facebook
Play
Dlaczego wszyscy uwielbiamy odpoczynek na Półwyspie Helskim? Półwysep, przede wszystkim, zaspokoi gusta każdego plażowicza. Osoby uwielbiające kąpiele na otwartym morzu są zawsze usatysfakcjonowane, a Ci, którzy wolą cieplejszą i spokojniejszą wodę, wybierają plażę ciągnącą się wzdłuż Zatoki Puckiej.

Hel to również raj dla wielbicieli wszystkich sportów wodnych oraz rodzin poszukujących miejsca atrakcyjnego dla dzieci. A co Wy najbardziej lubicie w Półwyspie Helskim? Kto odwiedził go w te wakacje? #KierunekBaltyk
18.09.2016 11:15
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij