Facebook
Ostrosz drakon (Trachinus draco) to nieczęsty gość w wodach Bałtyku, jednak każda jego obserwacja, a także przypadkowy przyłów, np. w trakcie połowu okoni, wzbudza niemałą sensację.

Wszystko przez to, że jako jedna z najbardziej jadowitych ryb, żyjących w europejskich wodach, może być niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Bronią ostrosza jest jad, który zawierają gruczoły, usytuowane u nasady kolców pierwszej płetwy grzbietowej oraz kolców pokryw skrzelowych. W razie bliskiego spotkania z ostroszem warto wiedzieć, że jego jad jest termolabilny, czyli ulega unieszkodliwieniu w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza. Należy jednak pamiętać, żeby zranione miejsce zanurzyć w gorącej wodzie jak najszybciej, co pozwoli zminimalizować ból i ewentualne następstwa. #‎KierunekBaltyk‬
26.09.2016 21:35
Facebook
Wejście do tego portu osłonięte jest dwoma, ponad 400-metrowymi, imponującymi falochronami. Kto z Was w tym roku odwiedził Darłowo? :) #KierunekBałtyk
25.09.2016 11:00
Facebook
Piękne, słoneczne dni, jakimi obdarował nas wrzesień sprzyjały podziwianiu żerujących i odpoczywających podczas jesiennej wędrówki na plaży Mierzei Wiślanej ptaków siewkowych takich jak biegusy, szlamniki, czy brodźce.. Takie spotkanie to nic nadzwyczajnego – wystarczy być na plaży, zobaczcie sami! Kto skorzystał z okazji poznania tych uroczych bywalców naszego wybrzeża? :)
24.09.2016 11:00
Facebook
Play
Czy zastanawialiście się kiedyś… dlaczego kaczki, choć pływając, nie wykonują zbyt wielu ruchów, nie toną? Otóż ptaki, w tym właśnie bałtyckie kaczki, dzięki swoim piórom, potrafią nie tylko latać, ale także unosić się na powierzchni wody!

Pomaga w tym silnie rozwinięty gruczoł kuprowy, który, położony u nasady ogona, wydziela substancję, którą natłuszczane są pióra, dzięki czemu one nie przemakają. Tłusta wydzielina roznoszona jest za pomocą dzioba po całym ciele, tworząc nieprzepuszczalną dla wody warstwę. :)
23.09.2016 11:05
Facebook
W Morzu Bałtyckim występują przeróżne gatunki ryb morskich, kilka gatunków ryb słodkowodnych i dwuśrodowiskowych. Ile z nich potraficie wymienić, bez zaglądania do ściągi? ☺ Dajcie znać w komentarzach!
22.09.2016 11:06
Facebook
22.09.2016 10:52
Facebook
Kolejne doniesienie o Foce zaobserwowanej daleko od morza. Tym razem jedna z fok pospolitych wpłynęła do Odry!
22.09.2016 10:00
Facebook
Tak wyglądało miejsce, z którego ślemy wam dzisiaj pozdrowienia, dokładnie sto lat temu. Zapierające dech w piersiach widoki, piękne, drewniane molo i tłumy zakochanych w Bałtyku turystów… Po imponującej budowli, w której mieścił się hotel, pozostały dziś już tylko wspomnienia. Kto wie, gdzie jesteśmy?
21.09.2016 12:46
Facebook
Play
Fok - młodszy z naszych samców tak oto bawi się z kołem ratunkowym. Teraz gdy sezon powoli się kończy i odwiedzających fokarium jest coraz mniej zapraszamy na bardziej kameralne karmienia fok.
20.09.2016 13:13
Facebook
O tej porze roku urlop nad morzem to wyjątkowa przyjemność. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz zdecydował się odwiedzić jeden z nadmorskich kurortów jesienią. Oprócz pięknych plaż, w sąsiedztwie niemal każdej nadmorskiej miejscowości, znajduje się leśny pas usiany mnóstwem kapeluszy...

Grzybobranie to frajda dla każdego, niezależnie od wieku! Spacer po nadmorskich lasach to wyjątkowo zdrowa forma relaksu - świetnie poprawia krążenie i dotlenia organizm świeżym, żywicznym powietrzem. Kto z Was w tym roku wybrał się już na grzyby? ☺ #KierunekBałtyk
20.09.2016 11:23
Facebook
Złota jesień nad Bałtykiem już coraz bliżej… za chwilę lasy wybrzeża przybiorą odcienie rudości, a na plażach lekki, rześki wiatr będzie wieszczył nadchodzącą zimę. Wrzesień i październik nad morzem to koniec sezonu turystycznego, za to idealny moment na nadmorskie odwiedziny dla tych, których męczy upał i zgiełk szczytu urlopowego. Odważni, którzy zdecydują się na urlop nad Bałtykiem jesienią, zastaną tutaj puste plaże tylko dla siebie, słońce przebijające się przez czerwone liście i rześkie powietrze. Jesienią obierz #KierunekBałtyk!
19.09.2016 19:47
Twitter
Beautiful day at the sea:) #vacation #Baltyk #Gdańsk
18.09.2016 13:53
Facebook
Play
Dlaczego wszyscy uwielbiamy odpoczynek na Półwyspie Helskim? Półwysep, przede wszystkim, zaspokoi gusta każdego plażowicza. Osoby uwielbiające kąpiele na otwartym morzu są zawsze usatysfakcjonowane, a Ci, którzy wolą cieplejszą i spokojniejszą wodę, wybierają plażę ciągnącą się wzdłuż Zatoki Puckiej.

Hel to również raj dla wielbicieli wszystkich sportów wodnych oraz rodzin poszukujących miejsca atrakcyjnego dla dzieci. A co Wy najbardziej lubicie w Półwyspie Helskim? Kto odwiedził go w te wakacje? #KierunekBaltyk
18.09.2016 11:15
Facebook
Sobota na plaży? Cudowny plan! Ci, którzy na weekend obrali #KierunekBałtyk podjęli świetną decyzję.

Tych, którzy dzisiaj nie mają możliwości przespacerowania się brzegiem naszego morza, zapraszamy do podejrzenia szczęściarzy za pomocą streamingu online z plaży w Międzyzdrojach! <3
17.09.2016 16:47
Facebook
Czy wiecie, że… nieopodal turystycznej wioski nadmorskiej - Chłopów - przebiega 16. południk geograficzny? Umieszczono tam głaz o wadze ponad 5 ton, z tablicą informującą o wyjątkowości tego miejsca. To bardzo atrakcyjny punkt dla turystów, którzy chętnie robią sobie zdjęcia, by uwiecznić moment znajdowania się dokładnie na 16. południku. Kto z was też postawił swoją nogę w tak wyjątkowym miejscu na naszym wybrzeżu? :) Macie zdjęcia? #KierunekBałtyk
16.09.2016 13:00
Facebook
Zarówno nasze morze, jak i całe wybrzeże skrywają niesamowite opowieści sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat! W ostatnim czasie rąbka tajemnicy uchyliły wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, odkrywając fragment wraku drewnianej łodzi. Nie wiadomo jeszcze, z jakiego okresu pochodzi wrak. Znaleziskiem zajmują się archeolodzy. Ciekawe, co jeszcze kryje się pod naniesionym przez morze piachem!
15.09.2016 11:21
Facebook
Pozdrowienia sprzed ponad 40 lat z rekreacyjno-wypoczynkowej oraz rybackiej wsi, położonej między Darłowem a miejscowością Wicko Morskie. Miejsce to, otoczone sosnowymi lasami i urokliwą roślinnością wydmową (można tu spotkać mikołajka nadmorskiego!), każdego roku przyciąga tysiące turystów. Światło latarni, widocznej na widokówce, można dostrzec z odległości 24 mil morskich! Kto wie, gdzie jesteśmy?
14.09.2016 11:29
Facebook
Dziś zapraszamy do pięknego miasta Kalmar, gdzie ducha historii czuć na każdym kroku: na drewnianej starówce, krętych, wąskich uliczkach, w monumentalnej katedrze, a przede wszystkim w największej dumie miasta – Kalmar Slott, czyli Zamku Kalmarskim.

To prawdziwa perła Szwecji – Zamek w Kalmarze w dużej mierze pozostał niezmieniony od 1592 roku. Jego historia ma także polski akcent - 1598 roku król Zygmunt III Waza zdobył go i okupował przez rok. Miejsce to do dziś lśni dawnym blaskiem. Zobaczcie sami ☺
13.09.2016 11:00
Facebook
Oto przykład niewłaściwego zachowania się ludzi w przypadku spotkania foki na plaży. Zwierzę było tak wycieńczone, że prawie nie reagowało na otaczających je ludzi. Po chwili uciekła do wody, by wyjść 10 metrów dalej.
Pamiętajmy foka na plaży potrzebuje spokoju ! Takie zachowanie może zakończyć się śmiercią zwierzęcia.
A to link z informacją jak zachować się podczas spotkania z foką:
http://www.fokarium.com/meeting.html
13.09.2016 10:00
Facebook
Poznajcie szlamnika - migranta dalekodystanowego, który pokonuje trasę pomiędzy lęgowiskiem a zimowiskiem długimi, wielosetkilometrowymi odcinkami. Szlamnik stał się przedmiotem naukowych badań, dotyczących ptasich wędrówek - wybranym okazom wszczepiono nadajniki satelitarne, które pozwoliły precyzyjnie prześledzić trasy ich przelotów. Czy wiecie, że jeden z badanych ptaków, po 8 dniach i 5 godzinach nieprzerwanego lotu pokonał dystans 11 680 km? To obecnie rekord długości ptasiego lotu.

Późnym latem i jesienią szlamniki przelatują przez Bałtyk. To okazja, by podziwiać te wyjątkowe ptaki na własne oczy ☺
12.09.2016 16:28
Facebook
Pojawia się na plażach w okresie letnim. Niektórych przyprawia o dreszcze, innych cieszy i interesuje. Mowa o najczęściej występującej w polskiej części Bałtyku meduzie – chełbii modrej. Późnym latem, od sierpnia do września, morze masowo wyrzuca je na brzeg. Plażowicze starają się je uratować z powrotem wrzucając do morza. Niestety chełbia wyrzucona raz na brzeg jest już martwa, gdyż jej ciało w 95% składa się z wody, co uniemożliwia jej przeżycie na lądzie. Ich małe galaretowate ciało z półksiężycowymi fioletowymi gonadami zawsze wzbudza zainteresowanie najmłodszych. Wbrew pospolitym przesądom, chełbie nie parzą, gdyż ich parzydełka wydzielają zbyt słaby jad. Jednak u osób uczulonych, najczęściej wśród dzieci, mogą spowodować obrzęk - dlatego pamiętajmy, aby profilaktycznie unikać spotkań z chełbiami modrymi. Przebywając nad innymi morzami uważajmy na meduzy. U europejskich wybrzeży coraz częściej pojawiają się osobniki z gatunków niebezpiecznych. Nie należy więc dotykać tych stworzeń.
10.09.2016 11:00
Twitter
Ostatnia drzemka nad #Baltyk.iem i w drogę do domu! Piękne morze!
09.09.2016 15:00
Twitter
Hello Gdynia! #gdynia #wordcamp #wcgdynia #wcgdynia2016 #morzebałtyckie #morze #baltyk #ma… https://t.co/gX5ISxxbb2
09.09.2016 11:47
Facebook
Pewien rybak z Filipin został wyjątkowo obdarowany przez morskie wody, nie zdając sobie z tego sprawy aż przez 10 lat! Podczas połowów, o kotwicę łodzi mężczyzny zaczepiła się ogromna bryła, którą dziś podejrzewa się o bycie największą perłą świata!

Mężczyzna, nie zdając sobie sprawy z wartości swojego znaleziska, trzymał perłę ważącą 34 kg pod łóżkiem, jako amulet szczęścia. Co więcej, niemal o niej zapomniał podczas przeprowadzki. Właśnie wtedy została zauważona.

Perła poddana została dokładnej analizie. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą i okaże się, że powstała we wnętrzu gigantycznego małża, szacuje się, że znalezisko może być warte ponad 100 milionów dolarów!
09.09.2016 10:58
Facebook
Wprawdzie wakacje za nami, ale turystów nad naszym morzem nie brakuje. Wiele osób uważa, że idealnym miesiącem na odwiedzanie nadbałtyckich miejscowości jest właśnie wrzesień. Jakie są, według was, zalety urlopu nad Bałtykiem poza okresem wakacyjnym? ☺ #KierunekBałtyk
08.09.2016 17:00
Facebook
Jest tyle powodów, dla których kochamy nasze morze! Za szum fal, za szerokie plaże, zachody słońca, za foki i morświny, mikołajka nadmorskiego...

A Ty? Kochasz Bałtyk? Udostępnij znajomym poniższą grafikę i napisz dlaczego. Zalejmy Facebook bałtycką falą! <3
08.09.2016 13:34
Facebook
Tak wstawało słońce przy helskim cyplu, nieśmiało witając kolejny dzień.

Wysyłamy dużo energii na nadchodzące dni! Szczególnie tym, którzy niedawno rozpoczęli szkołę!
06.09.2016 16:52
Twitter
Wczoraj/Dzis #Baltyk
06.09.2016 10:50
Facebook
Słynne wydmy, port rybacki, piękna plaża… A wszystko to w okolicy miasta, które ze względu na swoją burzliwą (i to dosłownie!) historię, zwane jest “miastem żywiołów”. Właściwie od samego początku dziejów tej miejscowości natura nie była dla niej łaskawa. Nękały ją serie bardzo silnych sztormów, huragany, ruchome piaski, powodzie… Dzisiaj to prężnie rozwijający się kurort, a o dawnych klęskach żywiołowych, przypomina jedynie fragment kościoła Świętego Mikołaja. Kto wie, gdzie jesteśmy? :) #KierunekBałtyk
05.09.2016 20:50
Facebook
- Jak się nazywa śpiewająca foka?
- Fokalistka!

Hahaha! Kiedy na niebie znajdują się chmury, my – foki – odganiamy je głośnym śmiechem. :D Znacie jakieś morskie dowcipy? Podzielcie się nimi w komentarzach, razem odgońmy wszystkie chmurzyska i sprawmy, że dzień będzie FOKAstyczny! :D #KierunekBałtyk
04.09.2016 11:00
Facebook
Przed wami cyraneczka - najmniejsza kaczka pływająca Europy. :) Sierpień jest miesiącem, w którym rozpoczęła przeloty, dlatego warto spoglądać w niebo, by zobaczyć ją w całej okazałości.

Samiec w szacie godowej jest łatwo rozpoznawalny po brązowo-zielonej głowie z połyskiem i popielatym ubarwieniu tułowia z beżową nakrapiana piersią. Na skrzydle ma połyskujące zielono-czarne lusterko. Samica jest szarobrunatna, gęsto plamkowana. Poznajecie te kaczuszki? ☺ #KierunekBałtyk
03.09.2016 14:00
Facebook
Mielno to idealne miejsce na nadmorski wypad z przyjaciółmi! :) Szczególne wrażenie robi tu promenada, która rozciągając się wzdłuż wybrzeża - oddziela plażę od miasta.

Piękny nadmorski widok możemy podziwiać ze znajdujących się na promenadzie ławeczek, kawiarni i restauracji, a wieczorem możemy zaszaleć przy muzyce pod gołym niebem - na samej plaży. Kto w tym roku skosztował uroków Mielna? :D #KierunekBaltyk
02.09.2016 12:31
Facebook
02.09.2016 10:43
Facebook
Niemal 100 kilogramów i 2,5 metra długości. Takich rozmiarów rybę wyrzucił niedawno na plażę w Dźwirzynie Bałtyk. Okazało się, że jest to ryba oceaniczna, która nie występuje w Bałtyku - miecznik.

Nie wiadomo, dlaczego znalazł się w naszym morzu oraz dlaczego padł. Wygląda na dobrze odżywiony okaz, nie ma śladów po sieciach. Naukowcy ze Stacji Morskiej w Helu przypuszczają, że miecznikowi mogła zaszkodzić niewystarczająco słona bałtycka woda. Aby mieć pewność, konieczne było przeprowadzenie szczegółowej analizy. Miecznik został poddany sekcji pod okiem specjalistów.

To nie pierwsza wizyta tego wyjątkowego gościa w wodach Morza Bałtyckiego. W zeszłym roku miecznik wpadł, w okolicach Świnoujścia, w sieci pana Sylwestra. Ryba ważyła ponad 61 kilogramów i mierzyła 2 metry.
01.09.2016 18:43
Facebook
Wakacje dobiegły końca, pora spakować tornistry i wypłynąć na szerokie wody! Wszystkim, którzy rozpoczynają właśnie szkołę życzymy wspaniałego roku na fali sukcesów! #KierunekBałtyk
01.09.2016 09:42
Facebook
Od kilku dni między Juratą a Helem przebywa samiec foki szarej. Zwierzę potrzebuje spokoju. Prosimy o omijanie jego legowiska, nie podchodzenie z psami oraz zachowanie odpowiedniej odległości około 50m. Ma zapewniony nasz i weterynaryjny dozór. Uszanujmy jego wybór miejsca odpoczywania, nawet jeśli wejdzie na plażę miejskiego kąpieliska.
Każdą obserwację foki prosimy zgłaszać Stacji Morskiej IOUG pod nr telefonu 601 88 99 40 lub do Błękitnego Patrolu 795 536 009

Foto: Jarosław Jankowski
31.08.2016 19:20
Facebook
Nadszedł ten dzień – ostatni dzień wakacji! Jutro uczniowie powrócą do szkół, by opowiedzieć koleżankom i kolegom o tegorocznych nadbałtyckich szaleństwach… Ale zanim to się stanie, pora na ostatnią wakacyjną przygodę! Jak zamierzacie spędzić dzisiejszy dzień, by prawidłowo pożegnać wakacje? :D #KierunekBałtyk
31.08.2016 09:20
Twitter
#jastarnia #baltyk
30.08.2016 16:08
Facebook
Dobre wieści znad morza! Heluś - samiec foki pospolitej, który trafił do foczego szpitalika w lipcu - dzisiaj rano wrócił do morza! Dzięki profesjonalnej opiece specjalistów z fokarium nabrał odpowiedniej masy ciała i umiejętności, by stawić czoła bałtyckim przygodom. To kolejna foka w tym roku, która dzięki rehabilitacji może znów w pełni cieszyć się życiem. A Heluś cieszy się na pewno i jest bardzo wdzięczny, zobaczcie tylko na to zdjęcie! <3 #KierunekBałtyk
30.08.2016 14:32
Facebook
Dzisiaj tj. 30.08 o godzinie 5:35 miało miejsce wypuszczenie na wolność naszego wyjątkowego pacjenta - foki pospolitej. Heluś został znaleziony na helskiej plaży i wymagał natychmiastowej pomocy. Po przybyciu do foczego szpitalika ważył zaledwie 10 kg. Jego stan zdrowia szybko się poprawiał i już po kilku dniach samodzielnie jadł szproty. Kiedy nabył umiejętność polowania na żywą rybę i osiągnął odpowiednią masę ciała 26 kg, podjęto decyzję o powrocie Helusia do domu. Po pomyślnej rehabilitacji, cały i zdrowy powrócił do swojego naturalnego środowiska jakim jest Morze Bałtyckie.
W wodzie czekały na niego dzikie foki. Można to zobaczyć na jednym z poniższych zdjęć.
Ekipa Stacji Morskiej życzy pomyślnych łowów!
30.08.2016 12:34
Facebook
Poznajcie największego eleganta bałtyckiej ferajny - krewetkę atlantycką. Zwana również krewetką elegancką, jest drugim co do wielkości (zaraz po krewetce bałtyckiej) gatunkiem krewetki, zamieszkującym nasze morze. Uroku dodaje jej charakterystyczne ubarwienie - przezroczyste ciało z kontrastowymi, pomarańczowo-brunatnymi pręgami i niebieskimi plamkami na odnóżach.

Obecnie krewetka atlantycka dominuje wzdłuż całych polskich wybrzeży. Kto miał okazję ją spotkać? ☺ #KierunekBałtyk
30.08.2016 11:00
Facebook
Od północy otoczona wodami Morza Bałtyckiego, od południa wodami Zalewu Wiślanego, porośnięta wiecznie zielonym, sosnowo-bukowym lasem Krynica Morska to wyjątkowa miejscowość na polskim wybrzeżu! Jest to jedno z najmniejszych miast w Polsce pod względem liczby mieszkańców. W sezonie letnim, ze względu na liczne walory turystyczne, pęka w szwach! Spójrzcie sami - zapiera dech w piersiach, prawda? #KierunekBaltyk
29.08.2016 16:00
Facebook
Mianem najbardziej charakterystycznego budynku we Władysławowie okrzyknięto wieżę widokową przyległą do Domu Rybaka, który mieści obecnie Urząd Miasta. Wielbicieli pięknych widoków zapraszamy na ostatnie piętro wieży, gdzie z tarasu widokowego podziwiać można Morze Bałtyckie, Zatokę Pucką czy Mierzeje Helską. Po drodze, wspinając się na samą górę, warto zajrzeć do muzeum motyli. Miejsce zdecydowanie warte polecenia! ☺ #KierunekBałtyk
29.08.2016 11:00
Facebook
Sposobów na spędzenie czasu podczas pobytu na plaży jest mnóstwo! Który wy wybieracie? Głosujcie za pomocą ikonek reakcji :D #KierunekBałtyk
28.08.2016 11:00
Facebook
Przed nami ostatnie dni wakacji… Niebawem wszyscy uczniowie powrócą do szkolnych ławek. Ale zanim to się stanie, warto pomyśleć o chwili relaksu przed nadchodzącym rokiem szkolnym.

Nie ma lepszego miejsca na przygotowanie się na powrót do szkoły, niż polskie plaże! Wszystko to m.in. dzięki obecności jodu. Jod jest mikroelementem, na który zapotrzebowanie jest szczególnie duże w okresie młodzieńczym. Niektórzy nazywają go pierwiastkiem mądrości - zbawiennie wpływa na pamięć, koncentrację i rozwój intelektualny młodego człowieka. Dorośli również skorzystają z nadmorskich spacerów! Jod pełni ważną rolę regulując pracę tarczycy.

Kto w te wakacje obrał ‪#‎KierunekBałtyk‬? ;)
27.08.2016 11:00
Facebook
Dla wszystkich miłośników historii, przebywających w Rewalu, Pustkowie czy Sobierowie, mamy propozycję na spędzenie ciekawego popołudnia. :) Co powiecie na wycieczkę do Dreżewa? W tej niewielkiej miejscowości znajduje się wielki, choć zaniedbany, pałac z XIX w. Niszczejący neogotycki budynek, stojący na niewielkim wzniesieniu, przypomina budowle obronną. Posiada czworoboczną wieżę zakończoną blankami, a skarpa na której się wznosi została wzmocniona murem.

Lokalne legendy głoszą, że z pałacem do tej pory związana jest pewna tajemnicza Hiszpanka – Girona, której duch, od czasu do czasu, przechadza się w okolicach budowli, wspominając zapewne piękne czasy, kiedy mieszkała w jednym z pałacowych pokoi...

Budynek dostępny jest wyłącznie od zewnątrz, ale zapewniamy, że duch historii unosi się w całej okolicy i każdy, kto zdecyduje się na wycieczkę w okolice pałacu, wróci z niej zadowolony. ☺
26.08.2016 11:00
Facebook
Jest nam ogromnie miło Was poinformować iż powoli wraz z Helusiem przygotowujemy się do jego powrotu do domu ! Stan jego zdrowia jest bardzo dobry, masa ciała również. W związku z tym ze spokojnym sercem możemy zwrócić go Naturze. O tym wyjątkowym dniu również Was poinformujemy :)
26.08.2016 09:33
Twitter
@WasilewskiTomek port w Jastarni o zachodzie słońca #pogoda #jastarnia #port #polska #zachodslonca #baltyk #hel
25.08.2016 19:49
Facebook
Play
Ludzie wielokrotnie udowodnili, że dzięki swoim działaniom, są w stanie ocalić niejednego zwierzaka… Wybierając się w rejs ze znajomymi, nikt jednak nie spodziewał się, że uratuje życie foce w tak ekstremalnej sytuacji. :) Zobaczcie sami, jak sprytna foka, uciekająca przed orkami, znalazła schronienie na łodzi pełnej ludzi.
25.08.2016 13:06
Facebook
Każdego, kto ma zamiar odwiedzić słynne wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, zachęcamy najpierw do odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego w Smołdzinie. Wizyta w tym niezwykłym miejscu przygotuje was na pieszą wędrówkę wśród przyrody najważniejszych ekosystemów okolicy. Dokładnie poznacie występujące tam zwierzęta oraz roślinność wydmową, dzięki czemu wycieczki szlakami turystycznymi na terenie Parku staną się jeszcze bardziej ekscytujące. ☺ #KierunekBałtyk
25.08.2016 12:31
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij