Facebook
Jednym z wielu rodzajów glonów, występujących na dnie Morza Bałtyckiego są krasnorosty. Jest to typ glonów, który liczy aż 5 tysięcy gatunków! Charakterystyczną cechą krasnorostów jest występowanie także innych (oprócz chlorofilu) barwników – czerwonego i niebieskiego, skąd zaczerpnęły one swoją nazwę. Jednym z najstarszych przedstawicieli owego gatunku jest Bangiomorpha pubescens, sprzed około 1,2 mld lat!
03.12.2016 11:00
Facebook
To zdjęcie zrobiono w jednym z nadbałtyckich portów. Charakterystycznym krajobrazem (nawet latem) są lodołamacze. W tym miejscu Bałtyk prawie całkowicie zamarza zimą, dlatego też stosuje się lodołamacze w celu umożliwienia prowadzenia wymiany handlowej, która – praktycznie w całości odbywa się przez zatokę okalającą to miasto. Czy wiecie o jakim porcie mowa? Podpowiedź: przez mieszkańców owe miasto często nazywane jest Hesa i Stadi.
02.12.2016 15:04
Facebook
Dzisiaj w ujściu Wisły bardzo silny północno - zachodni wiatr. Nie widać fok na lądzie ale od czasu do czasu można zaobserwować wystające z wody głowy fok. Zapraszamy do podziwiania siły natury.
02.12.2016 11:57
Facebook
Choć sezon na plażowanie już dawno za nami, spacer po plaży w jesiennej scenerii jest równie przyjemny! Plaża w Jelitkowie, która latem będzie świetnym wyborem dla osób stroniących od tłumów, zimą przykuwa coraz większą uwagę miłośników spacerów. Dodatkową atrakcją jest położony nieopodal plaży Park Jelitkowski, miejsce równie chętnie wybierane na spacer. Którą gdańską plażę wy lubicie najbardziej? ☺
01.12.2016 19:00
Facebook
Morze Bałtyckie w Polsce jest często wybieranym kierunkiem przez zagranicznych turystów. Każdego roku odnotowuje się większą liczbę osób spoza naszego kraju, chętnych do korzystania z uroków Bałtyku. Jednak co ciekawe, coraz więcej obcokrajowców wybiera taki rodzaj wypoczynku jesienią oraz wiosną (rzadziej zimą), niż latem. A Wy? Wolicie letni wypoczynek nad morzem, czy spacer zimową porą? :)
01.12.2016 15:29
Facebook
29.11.2016 14:06
Facebook
29.11.2016 14:06
Facebook
Czy wiecie, że średnie zasolenie wód morskich na świecie wynosi około 35‰? Oznacza to, że w litrze wody morskiej znajduje się 35 g soli. Wpływ na to ma przede wszystkim dopływ słodkich wód z rzek. Jeśli chodzi o Bałtyk, zasolenie nie jest duże i wynosi średnio 7,8‰, właśnie dlatego, że wpływa do niego około 250 rzek. Warto wiedzieć, że wyższy stopień zasolenia występuje w cieśninie duńskiej oraz w rejonach Oceanu Atlantyckiego i wynosi ponad 20‰. :)
29.11.2016 11:04
Facebook
Długie, jesienne wieczory sprzyjają spędzaniu czasu w domu. Dla wszystkich, którzy postanowili dzisiaj nie wychylać nosa z ciepłego mieszkania, mamy zadanie. ☺

Na poniższej grafice ukryliśmy morskie hasła. Kto potrafi odnaleźć wszystkie? ☺ Dajcie znać w komentarzach!
27.11.2016 17:00
Facebook
My się chłodu nie boimy i wybieramy się w nadmorską podróż. Kolejny raz liczymy na waszą pomoc. Ustka, czy Darłowo jesienną porą? ☺ Dajcie znać w komentarzach!
27.11.2016 12:29
Facebook
Przed wami kolejny ciekawy mieszkaniec Bałtyku – dennik. Jak sama nazwa mówi, żyje przy dnie, poszukując wód chłodnych. Jest arktycznym reliktem z okresu ostatniego zlodowacenia. Spotkać go można w północno-wschodnim Oceanie Atlantyckim, jak również w Bałtyku. Pokarm dennika stanowią głównie skorupiaki, pierścienice i drobne ryby. Jego maksymalna długość wynosi 30 cm, jednak zwykle nieprzekracza 15 cm długości. To ryba, która nie ma łusek. W Polsce jest to gatunek objęty ścisłą ochroną.
26.11.2016 18:31
Facebook
Dni są coraz krótsze, wieczory coraz chłodniejsze… Nadchodzi niezwykły czas nad morzem, jakże odmienny od lata. Już niedługo nadejdzie zima! Wyjątkowy okres, w którym warto odwiedzić nasze morze. Kto już kiedyś odwiedził Bałtyk zimą? Jakie macie wrażenia? :) Podzielcie się nimi w komentarzach!
25.11.2016 21:16
Facebook
W czasie jesiennych i zimowych pobytów na nadmorskiej plaży, często towarzyszą nam łabędzie nieme. Ptaki te zwykle korzystają z dokarmiania przez człowieka. Niestety, w wielu wypadkach dokarmianie nie jest im potrzebne. Zdrowe łabędzie potrafią przetrwać wiele dni bez pożywienia, w dodatku dokarmiamy je wtedy kiedy mogłyby same znaleźć sobie pokarm, np. jesienią.
Sprawia to, że zanika u nich instynkt do wędrówki i zostają u nas, zamiast odlecieć na południe lub zachód - do miejsc zimowania z dostępem do naturalnego pożywienia. Oczywiście, kiedy widzimy je u nas w środku ostrej zimy, możemy im pomagać poprzez dokarmianie. Ale róbmy to tak by dodatkowo im nie zaszkodzić.
Najczęściej podajemy łabędziom i kaczkom niewłaściwe dla nich pożywienie – pieczywo pod różną postacią. Jego nadmiar w diecie ptaków wodnych skutkuje chorobami układu pokarmowego i wątroby. Dlatego wykorzystujmy pokrojone warzywa, ziarna zbóż, otręby czy płatki owsiane.
Ptaki te niewątpliwie zasługują na troskę – jednak róbmy to to z głową i nie ingerujmy w ich cykl życia i zachowanie.
24.11.2016 14:12
Facebook
Play
Dzisiejszy trening medyczny. Cisza, spokój, w końcu piękna pogoda i oczywiście foki! :)
24.11.2016 11:53
Facebook
Dzisiaj wysyłamy wam pozdrowienia z pewnej nadmorskiej wsi, leżącej na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Kto poznaje to miejsce?
22.11.2016 16:13
Twitter
#rejs #morze #baltyk #grzybowo #plaża #blackandwhite #bw #photography
21.11.2016 19:04
Facebook
Oj tęsknimy za takimi widokami… ☺ Wszystkim, którzy tak jak my z utęsknieniem wspominają letnie promienie słońca i delikatną bryzę na policzkach, wysyłamy dużo pozytywnej energii na nadchodzące dni! ☺
21.11.2016 12:20
Facebook
Za 3 dni mija dokładnie pół roku od wypuszczenia urodzonych w fokarium szczeniąt na wolność, a dwójka z nich czyli Oceanografia oraz Okrzemka ciągle nadają i to od dłuższego czasu z ujścia Przekopu Wisły. Powodzenia dzielne młode foki!
21.11.2016 08:40
Twitter
#WyspaSobieszewska
20.11.2016 14:51
Facebook
Bełkaczek pospolity to niewielki skorupiak spotykany także w Bałtyku. Ze względu na dużą tolerancję, może żyć w wodach o różnym stopniu zasolenia. Miejscami stanowi podstawę bazy pokarmowej ryb występujących w przybrzeżnych wodach oraz ptaków siewkowych żerujących w tej strefie. Ciekawostką jest, że w sprzyjających warunkach (duże pływy u wybrzeży Kanady), pojedynczy bekas potrafi zjeść nawet 10 tysięcy tych skorupiaków w ciągu kilkunastu godzin!
19.11.2016 13:00
Facebook
Jesień nad morzem ma swój wyjątkowy urok. Kto wie, gdzie znajdują się tak piękne, pokryte rudą pierzynką klify? :)
18.11.2016 12:00
Facebook
Play
Zabieramy was w wirtualną podróż w nasze ulubione miejsce - na sam "początek Polski”! To jeden z najciekawszych regionów polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, poprawnie nazywany Mierzeją Helską.

Czy potraficie wymienić wszystkie miejscowości, znajdujące się na odcinku tej wąskiej, 34-kilometrowej mierzei? :)
17.11.2016 15:40
Facebook
Kolejny odcinek weterynarza z sercem nakręcony w fokarium
17.11.2016 11:42
Facebook
Na poniższej grafice znajduje się wielki bałtycki skarp! :) Nie, nie ma tu literówki – mowa o gatunku ryby flądrokształtnej, która obok storni i gładzicy jest prawdziwą bałtycką mistrzynią kamuflażu. W naturze zawsze przybiera wzór i barwę dna, na którym leży. W Bałtyku spotykane są okazy dorastające do ok. 50 cm, natomiast w Morzu Północnym można spotkać okazy nawet dwa razy większe. Metrowy skarp osiąga do 20 kg masy ciała. Zasoby skarpia w Bałtyku nie sa wysokie i stabilne. Dlatego tę niezwykle rzadką rybę lepiej spożywać raczej okazyjnie.
16.11.2016 13:00
Facebook
Są prawdziwą gratką dla osób kochających krajobrazy, piękno natury i powiew świeżego wiatru. Można na nie trafić w większości nadmorskich miejscowości. Wieże oraz punkty widokowe pozwalają nam podziwiać morze z góry. Czy macie swoje ulubione miejsca, z których Bałtyk wygląda najpiękniej?
16.11.2016 10:48
Facebook
To jeden z największych bałtyckich portów, którego powierzchnia obejmuje 3248 ha lądu, a łączna długość nabrzeży wynosi 23 700 m. W jego północnej części mogą być przyjmowane największe statki, jakie pływają po Morzu Bałtyckim!

Tak wyglądało to miejsce z perspektywy lotu ptaka w 1929 roku. Kto wie, gdzie jesteśmy? :)
13.11.2016 12:40
Facebook
Każdej jesieni, w znacznej liczbie, przez nasz kraj przelatuje świstunka żółtawa. Ptaki tego gatunku są bardzo ruchliwe, żerują wewnątrz koron drzew i krzewów, podlatują do owadów, zawisając na chwilkę w locie przy liściach, by następnie prędko schwytać zdobycz. Ten, kto miał okazję usłyszeć śpiew świstunki żółtawej w okresie przelotów, zdecydowanie może nazwać się szczęśliwcem. Przeważnie ptaki te wędrują w kompletnej ciszy i trzeba dokładnie się przyglądać, żeby je wypatrzyć.
12.11.2016 22:24
Facebook
Cała bałtycka drużyna mocno zaciska płetwy za FOKAstyczny wynik w dzisiejszym spotkaniu! Do boju, chłopaki!
11.11.2016 20:30
Facebook
„Morze, nasze morze… wiernie Ciebie będziem strzec…” Ten znany przez mieszkańców Pomorza bałtycki hymn ma wyjątkową, patriotyczną historię. Tuż po odzyskaniu niepodległości Polacy chcieli rozwinąć morską gospodarkę. Niestety, dostęp do gdańskiego portu był ograniczony. Wspólnymi siłami rozpoczęto rozwój Gdyni i rozbudowę małej wioski rybackiej w prężnie działający port handlowy. Właśnie wtedy Adam Kowalski stworzył przyśpiewkę, którą szybko podchwycili budujący. I tak oto „Morze nasze morze” zostało piosenką, którą wszyscy znamy i która symbolizuje wspólną pracę i wolność. Dzisiaj wszystkich zachęcamy, aby zanucić... :) #KierunekBaltyk www.youtube.com/watch?v=6AxPyiHRf34
11.11.2016 16:09
Facebook
Kochani, wszystkie ręce na pokład!

Kierunek Bałtyk został wybrany przez Kapitułę spośród 270 edukacyjnych inicjatyw zgłoszonych do pierwszego w Polsce zestawienia „Edukacyjne działania biznesu. Lista najbardziej znaczących inicjatyw”.

Teraz to Ty możesz pomóc nam się wyróżnić! Już tylko do niedzieli możesz oddać na nas swój głos. Nic nie daje nam tyle wiatru w żagle, jak Twoje uznanie, dlatego - jeśli z przyjemnością obserwujesz nasz profil i pozostałe działania - koniecznie daj nam znać! Link do głosowania: www.glosowanie.odpowiedzialnybiznes.pl
10.11.2016 19:00
Facebook
Przez wielu uznawany jest za najpiękniejszego przedstawiciela perkozów. Najbardziej widowiskowo prezentuje się w szacie godowej, kiedy po bokach głowy ma dwa pęki pomarańczowych piór, biegnących od oka do tyłu. Mowa o perkozie rogatym, którego w Polsce, przy odrobinie szczęścia, można zobaczyć podczas migracji lub na zimowisku - choć bardziej upodobał sobie rejony północne, na Bałtyku zimuje głównie na Zatoce Pomorskiej. Nielicznie można go spotkać również wzdłuż wybrzeży Zatoki Gdańskiej i Mierzei Kurońskiej. :)
09.11.2016 13:10
Facebook
Play
Mimo nie do końca dobrej pogody za oknem proponujemy krótki film pokazujący próby przeforsowania betonowej przeszkody przez młode foki. :)
09.11.2016 11:35
Facebook
Statystyczny Polak zjada nieco ponad 12 kg ryb rocznie. Na nasze stoły trafiają różne gatunki z całego świata, ale często nie jesteśmy świadomi tego, jak wartościowe ryby pływają w naszym Bałtyku. Przykładem bardzo cenionych ryb pod względem smakowym i zdrowotnym jest na przykład makrela. 🐟

Makrela ceniona jest przede wszystkim za bardzo wysoką zawartość białka. Znajduje się też w czołówce ryb dostarczających spore ilości potasu i fosforu. Jedząc ją, dostarczamy organizmowi dobroczynne kwasy omega-6 i omega-3. Ale na tym nie kończą się jej zalety. Sięgnijcie po nią, jeśli brakuje wam selenu lub witamin z grupy D odpowiedzialnych za budowę kości. Dietetycy zalecają spożywanie jej przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jedyną odmianą, której, ze względu na ewentualną obecność rtęci należy unikać, jest makrela królewska. Lubicie bałtyckie rybki? ;)
08.11.2016 11:07
Facebook
Poznajcie jemiołuszkę. To wyjątkowy ptak - w ciągu dnia potrafi zjeść dwa razy więcej niż sama waży, dlatego z pewnością zasługuje na miano łasucha! Jemiołuszka pojawia się na wybrzeżu najczęściej w listopadzie. W tym okresie ucieka przed chłodami Północy ze Skandynawi i Rosji, gdzie wychowuje młode. Jemiołuszki szukają u nas pożywienia w stadach liczących zwykle kilkadziesiąt osobników. Ich przysmakiem są nie tylko owoce jemioły, jak sugeruje nazwa. Równie intensywnie żerują na różnych owocodajnych drzewach i krzewach np. jarzębach, rokitniku, głogu, róży czy tarninie, a nawet na jabłoniach. :) Te piękne ptaki z bliska poznacie po charakterystycznych kontrastowych częściach upierzenia głowy, ogona i skrzydeł.. Z daleka, stadko lecących i przysiadających na czubkach gałęzi ptaków poznamy po charakterystycznym głosie „cirr, cirr, cirrrr”, do którego nawiązuje łaciński człon nazwy gatunkej „garrulus”, czyli hałaśliwy, głośny.
05.11.2016 19:06
Facebook
W dniach 10-11 października w Poznaniu odbył się jubileuszowy, XX Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON. Podczas Gali nagrodę za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz ochrony środowiska pośmiertnie otrzymał Prof. Krzysztof Skóra. Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej Stacji Morskiej.
03.11.2016 10:36
Facebook
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu na projekt świąteczno-noworocznej kartki pocztowej. Dokładne szczegóły oraz regulamin konkursu znajdą Państwo na stronie internetowej Stacji Morskiej.
02.11.2016 08:37
Facebook
Pomimo upływu lat, miejsce to nie traci na uroku. Jest to typowy port rybacki z przystanią żeglarską i pasażerską – doskonałe miejsce by wsłuchać się w szum morza i odprężyć po ciężkim dniu. Ach, gdyby tak każdy z nas mógł każdego popołudnia wybrać się nad morze… Kto wie, gdzie jesteśmy?
01.11.2016 19:57
Facebook
W okresie jesienno-zimowym sztormowy krajobraz to częsty widok nad polskim morzem. Wielu z nas podziwia wysokie, spienione fale z zapartym tchem. A czy zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się podczas sztormu pod powierzchnią wody?

Przed morskimi żyjątkami pogoda niejednokrotnie stawia trudne wyzwania. Silny i długotrwały wiatr, wiejący z prędkością przekraczającą 20m/s doprowadzić może przede wszystkim do wyrzucenia zwierząt na brzeg. Ryzyko dotyka zarówno ryb – bez względu na ich wielkość – jak i ssaków morskich. Zazwyczaj jednak, podczas najtrudniejszych warunków, zwierzęta szukają schronu głęboko pod lustrem wody. To właśnie tam podmuchy wiatru są dużo mniej odczuwalne, a różnego rodzaju zagłębienia, podwodne wydmy czy rewy, stanowią magazyny pokarmu.

Sztorm bywa również pożyteczny - w okresie kiedy wiatr jest wyjątkowo silny, wiele gatunków ryb (np. dorsze czy płastugi) wędruje bliżej brzegu, gdzie sztormowe fale wypłukują z dna morskiego tobiasze – rybki, które stanowią ich przysmak. Sztorm wzmaga naturalny ruch wody, co powoduje cyrkulację powietrza. Słabo natlenione, ale za to mocno zasolone pokłady wody wynoszone są ku powierzchni, co przyczynia się do utrzymania życia w morzu.
30.10.2016 20:59
Facebook
To jedna z najcenniejszych ryb na świecie. W 2014 roku na aukcji w Tokio, 222 kilogramowy okaz został sprzedany za 1,38 mln euro! Tuńczyk błękitnopłetwy, bo o nim mowa, to największy gatunek tuńczyka, który może osiągnąć wagę nawet 700 kilogramów! Jest to intensywnie poławiana ryba i obecnie znajduje się na liście gatunków zagrożonych wyginięciem… W przeciągu ostatnich 50 lat populacja tuńczyka zmniejszyła się o ponad połowę. Jest to gatunek wędrowny, występujący o różnych porach roku w rozmaitych rejonach mórz. Jednym z jego podstawowych tarlisk jest Morze Śródziemne. W Bałtyku praktycznie się go nie spotyka.
Jakiś czas temu został uchwycony w obiektywie H. Karlssona u wybrzeży Goteborga, w Cieśninach Duńskich. Jeśli zależy Ci na ochronie morskiej bioróżnorodności nie kupuj tuńczyków w celu spożycia w żadnej formie. Zastąp ten posiłek inną rybą!
29.10.2016 12:00
Facebook
„Są jak łowcy burz. Z tą różnicą, że łapią fale. Trzymają rękę na pulsie. Przeglądają mapy pogody. Są spakowani zawczasu. Czekają. Za oknem pada śnieg. Wzmaga się wiatr. Rozdzwaniają się telefony. Samochody ruszają w stronę wybrzeża. Żeby zdążyć. Bałtyccy surferzy. Ten film jest właśnie o nich.”
28.10.2016 15:57
Facebook
Czy wiecie, że aż półtora tysiąca gatunków ryb emituje własne światło? W morskich głębinach panują niezwykłe ciemności, dlatego niektóre gatunki ryb, dzięki specjalnym narządom świetlnym zwanym fotofonami, są w stanie świecić. Dzięki temu ryby głębinowe znakomicie radzą sobie w mrocznym świecie...
27.10.2016 17:05
Facebook
Krótka historia foki pospolitej o imieniu Heluś :)
26.10.2016 15:24
Facebook
Bałtyk po stronie litewskiej prezentuje się wyjątkowo pięknie… Mało tego, znajdują się tam wydmy większe niż w Słowińskim Parku Narodowym! Ba, są największe w całej Europie. :) Wysokie nawet na 53 metry, leżące na Mierzei Kurońskiej, mają niepowtarzalny urok. Wiele z nich opada bezpośrednio nad wodę, tworząc naprawdę wyjątkowy krajobraz. Mamy tam tak blisko, a tak niewielu Polaków decyduje się odwiedzić to miejsce… Czy ktoś z Was tam był? Jeśli nie, koniecznie zaplanujcie wycieczkę! :)
26.10.2016 13:52
Facebook
Lubicie obserwować morskie fale? :) Bałtyk, uważany za morze burzliwe, jest idealny do obserwacji. Bałtyckie fale są krótkie i strome, a ich średnia wysokość wynosi 5 metrów. Jednak w czasie sztormu nie ma żartów! Fale stają się gwałtowne, nieuporządkowane, nadbiegają z różnych kierunków i mogą wówczas osiągać nawet 10 metrów wysokości! Rekordową pojedynczą falę zaobserwowano 23 grudnia 2004 roku na północy Bałtyku - miała aż 14 metrów!
25.10.2016 12:40
Facebook
Ulwa sałatowa to gatunek glonu o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Japończycy zajadają się nią jako dodatkiem do baraniny, a salony kosmetyczne – ze względu na wysoką zawartość białka aosainy i prowitaminy A – oferują rozmaite zabiegi odmładzające z jej wykorzystaniem. W Bałtyku ulwa sałatowa występuje między innymi w jego południowo-zachodniej części. Korzystaliście kiedyś z jej dobrodziejstwa? ☺
24.10.2016 16:42
Facebook
Ten człowiek na statku odpowiada w sumie za wszystko! Od złego humoru załogi zaczynając, na jej bezpieczeństwie kończąc. :) Mowa oczywiście o kapitanie, którego obowiązkiem jest dowodzenie statkiem. Status kapitana to prestiż, ale także wielka odpowiedzialność. W razie niebezpieczeństwa to on jako ostatni opuszcza pokład. Kto z was zna jakiegoś kapitana? ☺
23.10.2016 18:11
Facebook
Play
Pamiętacie delfina butlonosego, który we wrześniu pływał wśród ludzi w Zatoce Kilońskiej? Wszystko wskazuje na to, że dobrze czuje się w Bałtyku i nigdzie się nie wybiera - został spotkany kolejny raz, tym razem w Zatoce Eckernforde. Jest bardzo towarzyski, co widać na poniższym filmiku. Co za wyjątkowe spotkanie! :)
22.10.2016 19:38
Facebook
Czy wiecie, że na Wyspie Sobieszewskiej powstało niedawno jedyne w Polsce laboratorium wydmowe na świeżym powietrzu? W Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w Górkach Wschodnich usypano z 4 tysięcy ton piasku sztuczne wydmy.

Stworzono najbardziej zbliżone do naturalnych warunki m.in. dla cennych gatunków roślin. Biolodzy będą kontrolować rozwój roślin, co pomoże je chronić w naturalnych warunkach. Miejsce, oprócz celów badawczych, ma także walory edukacyjne. Można będzie tam przyjrzeć się nie tylko roślinności rosnącej na nadmorskim piasku, ale także procesom związanym z brzegiem morskim.
21.10.2016 18:42
Facebook
Często sztorm kojarzony jest z niebezpieczeństwem, zniszczeniami, silnym, porywistym wiatrem…Są też jednak jego pozytywne aspekty - szczególnie dla mieszkańców morskich głębin. ;)

Mieszanie wody przez wielkie fale i pękające pęcherzyki powietrza powoduje, że woda jest znacznie bardziej natleniona. Następnie, podczas późnojesiennych i zimowych chłodów, natleniona woda z powierzchni opada na dno, co służy rybom oraz wszystkim organizmom żyjącym w głębinach.

Można powiedzieć, że sztormy ratują Bałtyk przed „uduszeniem się”, bowiem morskie organizmy potrzebują tlenu, tak samo jak my, a ze względu na stale rosnącą średnią temperaturę wody w Bałtyku, tlen rozpuszcza się w niej gorzej… Dlatego następnym razem, kiedy będzie zbliżał się sztorm, niech was nie zrazi niepogoda. Cieszmy się, że natura pomaga naszym bałtyckim przyjaciołom! ☺
19.10.2016 13:53
Facebook
Przed wami dwóch rosłych mężczyzn z helskiego stadka – Bubas i Fok. Ostatnio, mimo nie najlepszej pogody, wylegiwali się wspólnie, odpoczywając na obrzeżach basenu. ☺ Potraficie rozróżnić, który to Bubas, a który Fok? :D
18.10.2016 11:15
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij