Błękitna Szkoła

Od 2000 roku w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu prowadzone są zajęcia edukacyjne w ramach tzw. „Błękitnej Szkoły”, skierowane  do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także osób dorosłych. Projekt ma na celu popularyzowanie wiedzy o Morzu Bałtyckim i jego strefie przybrzeżnej, propagowanie pro-przyrodniczego współistnienia ze środowiskiem oraz  zrównoważonego korzystania z jego zasobów.

Forma przekazywanej wiedzy jest ściśle dostosowana do każdej grupy wiekowej. Uczestnicy zajęć mają do wyboru krótkie lekcje, kursy jedno- i dwudniowe.

Zajęcia charakteryzują się dużą różnorodnością, prowadzone są zarówno jako przekaz teoretyczny, jak i praktyczny w formie m.in.: prezentacji multimedialnych, prelekcji dla turystów, wykładów, pogadanek, zajęć laboratoryjnych, wypraw terenowych oraz rejsów statkiem. Całość wzbogacają prezentowane filmy edukacyjne i eksponaty oraz wizyta w muzeum fokarium czy domu morświna.

Zakres tematyczny prowadzonych zajęć oraz kryteria wiekowe uczestników znajdą Państwo w pliku pod adresem: http://www.hel.ug.edu.pl/edu/szkola/skrypt_28.12_NOWY.pdf

 

Dla grup zorganizowanych z województwa pomorskiego kursy są bezpłatne, zaś dla pozostałych grup koszt uczestnictwa to 5zł/osoba. Krótkie lekcje są płatne dla wszystkich, ich koszt również wynosi 5zł/osoba.

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące sposobu rezerwacji terminów, wyboru tematów i innych kwestii organizacyjnych mogą Państwo uzyskać na stronie: http://www.hel.ug.edu.pl/edu/szkola/edu.html lub dzwoniąc pod numer 58/6750836 i prosząc o połączenie z Błękitną Szkołą.

 

Projekt „Błękitna Szkoła – warsztaty morskie” realizowany przez Stację Morską IO UG przy współpracy z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego finansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Organizacja zajęć z Błękitną Szkołą

ul. Morska 2

84-150 Hel

Koordynatorzy Błekitnej Szkoły:

Monika Selin i Mikołaj Koss

e-mail: monika.selin@ug.edu.pl mikolaj.koss@ug.edu.pl 

 

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij