Idea

Platforma Kierunek Bałtyk powstała dzięki współpracy kilku organizacji, które na co dzień zajmują się m.in.: badaniami naukowymi dotyczącymi ochrony środowiska, czynną ochroną przyrody czy edukacją ekologiczną. Prócz wspólnych celów i wielu projektów jakie te podmioty realizują na rzecz środowiska naturalnego, połączyła je współpraca w zakresie programów społecznych realizowanych wspólnie z Grupą LOTOS. Ponieważ wspólne działania z LOTOSEM dotyczą między innymi najbliższych okolic Rafinerii, a więc cennych przyrodniczo terenów, znajdujących się w okolicy zakładów gatunków zwierząt, różnorodności biologicznej fauny i flory morskiej oraz edukacji ekologicznej na ten temat, okazało się, że „miejscem” wspólnym dla wszelkich działań jest Morze Bałtyckie.

 

Platforma Kierunek Bałtyk jest więc podróżą po wybranych miejscach znajdujących się nad Bałtykiem, prezentacją walorów przyrodniczych, podstawowych informacji oraz możliwością obejrzenia pięknych zdjęć.  Tutaj można dowiedzieć się co ciekawego znajduje się w Helu, gdzie jest Rezerwat Mewia Łacha a także jakie wydarzenia ekologiczne odbywają się na Pomorzu w ciągu roku. W zakładce LOTOS dla środowiska opisane zostały dwa sztandarowe projekty prowadzone przez Spółkę we współpracy z poszczególnymi partnerami: „Pomagamy bałtyckiej przyrodzie” – realizowany z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacją Morską w Helu. Strona jest pewnego rodzaju albumem, który tym, którzy jeszcze nie widzieli jak pięknie jest nad polskim morzem, może pomóc w podjęciu decyzji, gdzie udać się na niedzielny spacer czy urlop, a tym z Państwa, którzy już tutaj byli, być może na nowo pozwoli odkryć piękno bałtyckiej przyrody. Obierzmy kierunek: Bałtyk! Udanej wycieczki.

 

 

Zachęcamy do kontaktu w sprawie treści na naszej stronie oraz chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Cypel Helski
Błękitna Szkoła
Żerujące biegusy_fot.B.Przystupa
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij