Łabędzie
Norka amerykańska fot. Ścibiorski
Morświn

Morświny nazywane są często bałtyckimi kuzynami delfinów, ale w odróżnieniu od nich wiodą niezwykle skryty tryb życia – rzadko podpływają do łodzi, więc trudno prowadzi się ich obserwację i badania. To najmniejsze i najkrócej żyjące walenie, zaliczane podobnie jak kaszaloty, orki i delfiny do rzędu zębowców. Morświny są jedynymi waleniami na stałe zamieszkującymi wody Bałtyku.

Akcje Edukacyjne

Pod wspólną nazwą programu "Pomagamy bałtyckiej przyrodzie" podejmujemy także inne działania i inicjatywy.

Współpracujemy z lokalnymi społecznościami oraz specjalistycznymi organizacjami pozarządowymi w celu zapewnienia jak najlepszych warunków zwierzętom zamieszkującym te wartościowe przyrodniczo tereny.

Sprzątanie Bałtyku

Akcja ma na celu pobudzenie odpowiedzialności najmłodszych za otaczający świat, w tym Morze Bałtyckie. W programie co roku znajdują się działania edukacyjne i rekreacyjne oraz sprzątanie wytyczonego obszaru plaży i dna Bałtyku. Działanie realizowane jest w ramach Międzynarodowego Sprzątania Świata we wrześniu i biorą w nim udział dzieci i młodzież z gdańskich szkół podstawowych. W roku 2013 podczas organizowanej akcji zebraliśmy 18 tyś litrów śmieci.

Foka fot. G.Wiktorowicz
Morświn fot. Skóra

Dzień Morświna

We wrześniu 2013 roku Stacja Morska w Helu ukończyła budowę muzeum poświęconego morświnom tzw.: "Domu Morświna", od stycznia 2014 roku obiekt będzie otwarty dla zwiedzających.

Bałtycki Festiwal Nauki

Wspieramy organizację festiwalu, którego celem jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie. Organizatorzy pragną zwrócić społeczną uwagę na znaczenie jakie niesie Morze Bałtyckie dla naszego regionu oraz na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach naukowych.

Hel
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij